İçeriğe geç

Özgeçmiş

1981 Yılında Seydişehir Lisesi’ni bitirdim. 1988 Yılı’nda Dokuz Eylül Üniveristesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Yaklaşık 3.5 Yıl Kütahya ve İzmir de sağlık Ocağı’nda Pratisyen Hekim olarak çalıştım. 1992-1997 yılları arasında Dokuz Eylül Üniveristesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı nda uzmanlık eğitimimi tamamladım. İhtisas sonrası Aynı birimde yaklaşık 3 yıl çalıştım.  Bu süreçte 1 yıl klinik sorumlu uzmanlığı ( ve yatan hastalarla grup terapisini yürüttüm). 2 yıl Konsültasyon Liyezon biriminde çalıştım. (Bu süreçte 1 yıl süre ile ‘bakım verene bakım’ amaçlı hemodializ hemşireleri ile grup terapisini yürüttüm.  Aynı süreçte bilgi ve deneyimimi artırmak amaçlı yaklaşık 4 ay  Londra’da ziyaretçi  doktor (visiting doctor) olarak çalıştım.  Bunun 2 ayı Lambeth Health Care NHS Trust  Eden Ward’da yüksek güvenlikli yataklı birimde (madde bağımlılığı ve ağır psikotik olguların yatarak tedavi gördüğü birim) ve  2 ayı Brixton Mental Health Center’da (toplum Psikiyatrisi Biriminde) gerçekleşti .

1992 yılında Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nde başladığım Psikodrama eğitimini, 1993 yılından itibaren Umut Psikodrama Enstitüsü nde sürdürdüm. 1997 de psikodrama yönetici yardımcısı (koterapist), 1999 yılında aynı kurumdan Psikodrama yöneticisi (terapist) oldum. Terapistlik eğitimi sürecinde bir süre Umut Psikodrama enstitüsü’nde ‘asistan’ olarak görev aldım.

D.E.Ü.T.F. Psikiyatri ABD’da 1995’te ‘Bipolar Bozukluk Polikliniği’ nin oluşturulması ve poliklinik hizmetinin sürdürülmesinde kurumdan ayrıldığım 2000 yılına kadar çalıştım.

2007-2009 yılları arasında  CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) nde Cinsel terapi  eğitimimi tamamlayarak CETAD eğitimli terapistler arasına katıldım.

2010 yılından buyana CETAD gönüllüsü olarak İzmir LGBTİ+ ailelerine destek grubunun yürütücüsüyüm. Pandemi öncesi her ayın ilk Perşembe günü Psikiyatri Derneği (TPD) İzmir Şubesi nde, saat 17-19 saatleri arasında devam eden destek grubu, pandemi sürecinde her ayın ilk Perşembe günü saat 20-22 arasında zoom üzerinden devam etmektedir. 

CETAD cinsel terapi eğiticisi ve İzmir Şube temsilcisiyim. Cinsellik ve cinsel işlev bozuklukları, LGBTİ+  alanında seminerler ve eğitimler vermekteyim.

2010-2011 sinema ve psikiyatri E-Grup Terapisi Eğitimini  (E-Group therapy advanced Training Course) tamamladım. (Dr. M. Fuat Ulus-Erie, Pennsylvania-USA- tarafından düzenlenen).

2011-2013  Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi mi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği nden aldım.

2000-2011 yılları Arasında İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde çalıştım.

TİHV Konsültan Hekimi olarak 1992 yılından buyana travma olguları ile çalışmaktayım. Bireysel ve toplumsal travmalar, kadın ruhsallığı çalışma alanlarım arasındadır.

2001 yılında TİHV nın düzenlediği EMDR eğitmini ve süpervizyonunu, daha sonra TPD nin düzenlediği eğitimlerle tamamladım.

Türkiye Psikiyatri Derneği nin düzenlediği, Destekleyici Psikoterapi Eğitimi ni tamamladım (2014-2017) .

İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü’nden, ‘Aile ve Evlilik Terapisi’ eğitimi ve süpervizyon eğitimlerimi tamamladım (2017-2019)

Çalışmalarıma, 2000 yılında açtığım muayenehanemde devam ediyorum.

TPD İzmir şube yönetim kurulu üyeliği ve İzmir Tabip Odası yönetim kurulu üyeliği yaptım. Her iki kurumun çeşitli birimlerinde görev almaktayım.